12 sierpnia 2022

XX niedziela okresu zwykłego rok C


Ewangelia: ŁK 12, 49 – 57 Pokój Chrystusa  a rozłam

 Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

W perykpie z XX niedzieli zwyklej roku C czytamy zastanawiające słowa Jezusa: „Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój. Nie powiadam wam, lecz rozłam”.

Co Jezus miał na myśli ? Czyż nie ma człowieka, któryby nie pragnął zakończenia inwazji rosyjskiej na Ukrainę? Czyż nie wyczekujemy upragnionego pokoju?

Niech dziś naszym interpretatorem słów Jezusa będzie papież emeryt Benedykt XVI. Posłuchajmy: „Słowa Jezusa oznaczają, iż pokój z którym do nas przyszedł nie jest po prostu synonimem braku konfliktów. Przeciwnie pokój Jezusa jest owocem nieustannej walki ze złem. Jezus zdecydowany jest stoczy walkę, która nie jest przeciwko ludziom, czy ludzkiej władzy, ale przeciwko wrogowi Boga i człowieka – szatanowi. Kto chce oprzeć się temu nieprzyjacielowi, dochowując wierności Bogu i dobru, nieuchronnie dozna niezrozumienia, a niekiedy prawdziwych prześladowań. Dlatego ci, którzy zamierzą iść za Jezusem i bezkompromisowo zaangażować się w obronę prawdy, muszą wiedzieć, że spotkają się ze sprzeciwem i wbrew własnej woli staną się znakiem podziału między ludźmi, nawet na łonie swoich rodzin. W ten sposób idąc śladami Jezusa staną się narzędziami Jego pokoju. Nie pokoju nietrwałego i pozornego, ale prawdziwego, do którego dąży się  odważnie i wytrwale. Codziennie starając się zło dobrem zwyciężać, osobiście płacąc cenę jakie to wymaga”.

Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW