Ikony

Jest tyle różnych horyzontów, tyle różnorodnych odcieni nieskończoności, że jedynie paleta Malarza Niebieskiego, po nocy tego życia będzie mogła dostarczyć mi barw zdolnych odmalować wspaniałości, które odkrywa On przed oczami mojej duszy.

Pracowania ikon

Informacja dotycząca oryginalnych ikon z naszej pracowni

Ikony w naszej Pracowni pisane są na deskach lipowych, sezonowanych, wykonywanych przez stolarzy – sprawdzonych rzemieślników z okręgu przemyskiego. Deski są przeklejane płótnem lnianym za pomocą kleju króliczego i gruntowane kilkunastokrotnie gruntem klejowo -kredowym. Następnie powierzchnia gruntu jest kilkakrotnie ręcznie szlifowana.


Warstwa malarska jest z pigmentów naturalnych /sypkich/, sporządzanych przez siostrę wykonującą ikonę na bazie zaprawy jajecznej. Potem, po kilku tygodniach, powierzchnia ikony zabezpieczona specjalnym do tego celu preparatem żywiczno-olejowym lub werniksem.


Złocenia wykonywane są najczęściej ze złota płatkowego 24 karatowego. Jeśli przemawiają za tym względy techniczny używamy specjalnych płatków szlagmetalu, głównie do złocenia ram.

Cena

Czas na napisanie ikony wynosi od 6 miesięcy do 1,5 roku w zależności od ilości zamówień.
Cena ikony do uzgodnienia przy dokonywaniu zamówienia.


Futerał

Dla ikon o standartowych wymiarach : 25/30 cm, 22/30 cm i 30/40 cm możemy zaproponować futerał, który kosztuje 80 zł lub 100 zł w zależności od rozmiaru.


Ikona zamawiana na prezent jest wtedy podana w pięknym opakowaniu.


Ikony
Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW