Aktualności

Nie trwóż się, nie drżyj wśród życia dróg, tu wszystko mija trwa tylko Bóg.

10 stycznia 1888r. Obłóczyny Teresy.

12 stycznia 2023

10 stycznia 1888r. Obłóczyny Teresy.

Teresa do karmelu wstąpiła w kwietniu 1888 roku i po 6 miesiącach dane jej było dostąpić łaski rozpoczęcia pierwszego etapu życia zakonnego, czyli nowicjatu. Na uroczystość postulantka Terasa przybyła w długiej białej aksamitnej sukni, którą następnie  zmieniła, ubierając brązowy habit  ze szkaplerzem, biały welon i takiż płaszcz, czyli szaty mniszki bosej Zakonu Najświętszej Maryi Panny. Otrzymała też swoje imię wraz z predykatem :siostra Teresa od Dzieciątka Jezus i od Najświętszego Oblicza, wyrażające  głębię jej osobistej duchowości ześrodkowanej na umiłowaniu Dzieciątka Jezus i zjednoczeniu z tajemnicami odkupienia poprzez kontemplację umęczonego Oblicza Chrystusa. Wydarzenie obłóczyn ma także swoją duchową wymowę. Wraz ze zmianą szat świeckich na zakonne Teresa weszła na drogę przyoblekania się w Chrystusa: w jego uczucia, pragnienia, postawy. A owocem […]

Więcej
Rok św. Teresy od Dzieciątka Jezus

12 stycznia 2023

Rok św. Teresy od Dzieciątka Jezus

2 stycznia tego roku minęło 150 lat od narodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Z tej okazji  cały Zakon Karmelitański zainicjował rozpoczęcie Wielkiego Jubileuszu. W naszej spręcowkiej wspólnocie  podczas porannej Eucharystii także nastąpiło otwarcie tego Roku. Jej głównym celebransem był ks. Dariusz Łużyński proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Gutkowie i czciciel Małej Teresy. W homilii przedstawił biogram naszej Świętej zwracając uwagę na momenty szczególnej łaski, jak chociażby tej z Nocy Bożego Narodzenia 1886 roku, która nazywała swoim  całkowitym nawróceniem. Pragniemy Wam Drodzy Przyjaciele zaproponować podążanie małą drogą Teresy przez cały ten szczególny rok. Będziemy raz w miesiącu przypominać ważne daty z życiorysu Teresy i wyjaśniać Wam ich znaczenie duchowe.

Więcej

15 grudnia 2022

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Więcej
Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW