Aktualności

Nie trwóż się, nie drżyj wśród życia dróg, tu wszystko mija trwa tylko Bóg.

28 marca 2024

Wielkie dni w Karmelu!

Więcej
Poświęcenie kaplicy pw. Najświętszej Trójcy

11 lutego 2024

Poświęcenie kaplicy pw. Najświętszej Trójcy

2 lutego 2024 r. w Dzień Życia Konsekrowanego w naszej kaplicy odbyła się piękna uroczystość poświęcenia kaplicy i chóru zakonnego. Po długim czasie generalnego remontu, możemy cieszyć się tym miejscem modlitwy. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ekscelencja Ks. abp. Józef Górzyński, a koncelebrowało z nim jedenastu kapłanów związanych z naszą wspólnotą. Wszystkim dziękujemy za obecność i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zdjęcia z 2 lutego w galerii poniżej:)

Więcej
Ideał a rzeczywistość, czyli jak św. Teresa z Lisieux nie uległa frustracji…

21 stycznia 2024

Ideał a rzeczywistość, czyli jak św. Teresa z Lisieux nie uległa frustracji…

Teresa Martin w piętnastym roku życia wstępuje do Karmelu. Decyzja poprzedzona usilnym staraniem, umacnia stanowczą wolę Teresy. Cała jest nastawiona na realizację swoich pragnień. Wspólnota, do której wstępuje nie jest jej obca. Właściwie zna ją od dziecka. Po śmierci matki i przeprowadzce do Buissonnets, Karmel w Lisieux wspominano niemalże przy każdej rozmowie rodzinnej.

Pierwszą myśl o klasztorze wywołał ojciec, przyprowadzając małą Teresę do Karmelu i mówiąc Jej o siostrach zakonnych. Po wstąpieniu Pauliny do klasztoru, dziewięcioletnia Teresa sama podjęła już decyzję. Zwierzyła się ze swoich pragnień matce Marii od św. Gonzagi, przeoryszy Karmelu. Chociaż podczas tego spotkania dokonano już wyboru imienia, Teresa wiedziała, że musi jeszcze poczekać.

Święta chciała realizować swoją miłość do ludzi w modlitewnej rzeczywistości Karmelu. Tutaj widziała […]

Więcej

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW