Aktualności

Nie trwóż się, nie drżyj wśród życia dróg, tu wszystko mija trwa tylko Bóg.

27 marca 2020

Udział w liturgii w naszej kaplicy

Kochani Przyjaciele naszego Karmelu,

zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego od dnia 25 marca „w domach zakonnych w celebracjach uczestniczyć mogą jedynie mieszkańcy domu, bez udziału osób postronnych”. Tym samym nasza kaplica pozostaje na razie zamknięta. Modlimy się za Was i zapraszamy do duchowej łączności z nami. Niech dobry Bóg okaże nam swoje miłosierdzie i zatrzyma pandemię koronawirusa.

Więcej
Nasza obecność w czasie epidemii

22 marca 2020

Nasza obecność w czasie epidemii

Pierwsza naszą misją jest modlitwa.  Wierzymy mocno, że nasze powołanie w tym momencie jeszcze bardziej się weryfikuje. Stajemy pod krzyżem z Maryją, wierząc, że na tym krzyżu, na którym Jezus umarł, zwyciężyło Życie. Dzisiaj ten krzyż jest udziałem całego świata, który przeżywa czas epidemii. Jesteśmy blisko!

Oprócz modlitwy możemy dzisiaj pomóc pracą naszych rąk, szyjąc maseczki. O pomoc poprosiła nas jedna z lekarek pracujących w szpitalu w Dobrym Mieście. Siostry chętnie zgodziły się i w szycie masek zaangażowała się cała wspólnota.  Odłożyłyśmy wszystkie inne prace i pierwszego dnia  uszyłyśmy […]

Więcej
Nowenna do św. Józefa

08 marca 2020

Nowenna do św. Józefa

Dzień 1

(10 marca)

Tajemnicze plany Boże

Święty Józefie  –  jesteś obok Maryi, główną osobą odgrywająca wielką rolę w realizacji tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.  Tajemniczy i zaskakujący Plan Boży objawiony Ci przez Anioła całkowicie przekraczał to, czego pragnąłeś swoim ludzkim sercem.  Dziś oręduj za nami, którzy także często bezradni stajemy wobec tajemnic Bożych rozgrywających się w naszym życiu. Niech Twoje doświadczenie Bożego prowadzenia pomoże nam  zaakceptować  fakt, iż nasze  życie tak często osłonięte Bożą tajemnicą i niewiadomą,  jednocześnie spoczywa w dłoniach Dobrego Boga. W cieniu Twojej osoby święty  Józefie możemy z radością odpowiadać na Boże plany względem nas.

 Józefie  naucz nas zaufaniem odpowiadać na tajemnicze plany Boże.

Święty Józefie królujący w niebie – ratuj nas w każdej potrzebie

[…]

Więcej
Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW