18 listopada 2022

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata


Ewangelia: Łk 23, 35-43 Wyszydzenia Króla Wszechświata na krzyżu.

                                                                        

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego corocznie obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Człowiek osądziwszy Pana nieba i ziemi skazał go na śmierć krzyżową. Ewangelia tego dnia przedstawia więc nam Ukrzyżowanego Jezusa, nad którym widnieje napis: To jest Król żydowski.

Obok Jezusa ukrzyżowano dwóch przestępców, z których jeden urąga i złorzeczy Jezusowi, a drugi mając przed sobą ten sam widok zakrwawionego Świętego oblicza, nawraca się. W tym przedziwnym nawróceniu jest coś niesamowitego. Gdzieś kiedyś czytałam (niestety nie pamiętam już autora), iż nasz Dobry Łotr uwierzył w Chrystusa, kiedy naprawdę nic nie wskazywało, iż jest Synem Bożym i Królem Wszechświata.

Benedykt XVI w drugim tomie książki “Jezus z Nazaretu” napisał piękne słowa: „W dziejach chrześcijańskiej pobożności dobry łotr stał się obrazem nadziei i pocieszającej pewności, że miłosierdzie Boże może nas dosięgnąć także w ostatnim momencie – pewności, że nawet po chybionym życiu człowiek nie na próżno modli się o dobroć Boga”.

Uwielbiajmy naszego Króla, za to iż do końca naszych dni jest szansa na wejście do Jego Królestwa.

Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW