20 maja 2023

Komentarz do Ewangelii na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego rok A


Ewangelia: Mt 28,16-20 Dana mi jest wszelka władza na niebie i na ziemi.

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

Otwórzmy serca na słowa Benedykta XVI, który tłumaczy nam istotę tajemnicy Wniebowstąpienia Chrystusa: „Chyba żadne z wielkich świąt roku liturgicznego nie jest tak obce współczesnej mentalności, jak święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Co zatem ono oznacza? Oznacza wiarę, w to że człowiek znajduje zawsze swą przestrzeń w Bogu. Niebo nie  jest jakimś miejscem poza gwiazdami, jest czymś śmielszym i większym: jest obecnością człowieka w Bogu, obecnością mającą swą podstawę we wzajemnym przenikaniu się człowieczeństwa i Bóstwa w ukrzyżowanym i uwielbionym Chrystusie.

         Chrystus – Człowiek jest więc tym, co nazywamy niebem, ponieważ niebo nie jest jakąś przestrzenią, lecz Osobą Tego, w którym Bóg i człowiek na zawsze trwają nierozłącznie”.

Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW