18 stycznia 2022

Spotkanie z Ojcami Werbistami z Indonezji

Spotkanie z Ojcami Werbistami z Indonezji

W niedzielę 16 stycznia odbyło się w naszym karmelu niecodzienne spotkanie. Odwiedzili nas  czterej ojcowie werbiści pochodzący z Indonezji wraz ze swoim opiekunem o. Józefem Trzebuniakiem SVD, który w tym kraju ongiś posługiwał jako misjonarz  przez trzy lata.  Wszyscy ojcowie Indonezyjczycy są w wieku 30 – 32 lat. Najmłodszy z ojców Franciszek był głównym celebransem niedzielnej Eucharystii. Homilię  wygłosił o. Józef i  jak na werbistę przystało zachęcał obecnych do zgłębiania Słowa Bożego, życia nim na co dzień oraz do przyjaźni z Maryją Matką Słowa Wcielonego.  Ojciec zaprosił również do korzystania z werbistowkich podkastów biblijnych do codziennych czytań mszalnych.

Po Eucharystii nasi goście przeszli do rozmówcy na kawę i klasztorne wypieki, a my miałyśmy możliwość bliżej  ich poznać. Bardzo ciekawiło nas jak Jezus pociągnął ich do Zgromadzenia misyjnego. Wszyscy jednogłośnie wskazali, że najważniejszym  było to bezpośrednie świadectwo wiary pracujących od lat polskich misjonarzy jak również uczestnictwo w niższym seminarium. Ku naszemu zdumieniu i radości okazało się , że w Indonezji seminaria nie są puste, werbiści mają  tam około 400 kleryków.  Opowieści naszych ojców zostały wzbogacone o piękne dwugłosowe śpiewy przy akompaniamencie gitarowym. Widać , że ich muzykalność  jest również na służbie ewangelizacji. Na koniec spotkania mogłyśmy wypowiedzieć z wdzięcznością Terima kasih – czyli indonezyjskie dziękuję i zapewnić o naszej modlitwie w ich posłudze w naszym kraju, który dla nich z dalekiej Jawy i Sumatry, na dziś jest krajem misyjnym.  Owe Terima kasih wypowiadamy wobec naszego Pana Jezusa Chrystusa, zadziwione mocą  Jego łaski, która uzdalnia młodych ludzi do opuszczenia swojego kraju i bliskich, by nieść Dobrą Nowinę na krańce świata.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW