12 stycznia 2023

Rok św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Rok św. Teresy od Dzieciątka Jezus

2 stycznia tego roku minęło 150 lat od narodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Z tej okazji  cały Zakon Karmelitański zainicjował rozpoczęcie Wielkiego Jubileuszu. W naszej spręcowkiej wspólnocie  podczas porannej Eucharystii także nastąpiło otwarcie tego Roku. Jej głównym celebransem był ks. Dariusz Łużyński proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Gutkowie i czciciel Małej Teresy. W homilii przedstawił biogram naszej Świętej zwracając uwagę na momenty szczególnej łaski, jak chociażby tej z Nocy Bożego Narodzenia 1886 roku, która nazywała swoim  całkowitym nawróceniem. Pragniemy Wam Drodzy Przyjaciele zaproponować podążanie małą drogą Teresy przez cały ten szczególny rok. Będziemy raz w miesiącu przypominać ważne daty z życiorysu Teresy i wyjaśniać Wam ich znaczenie duchowe.

Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW