10 listopada 2018

Relacja z dnia skupienia


Słowa św. Pawła: “Starajcie się o większe dary, a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą…” (1 Kor 12,32) były przewodnim motywem dnia skupienia, przygotowanego przez siostry karmelitanki ze Spręcowa, a dotyczącego rozeznawania. – Pomysł, najprościej mówiąc, od Ducha Świętego – mówi s. Miriam od Jezusa, przeorysza klasztoru. – Wiele młodych osób, które zgłaszają się do naszej furty, boryka się z doświadczeniem, że nie może znaleźć swojego dalszego planu na życie. Mówią wprost o formie walki, z którą się zmagają, i chcemy im po prosu pomóc.
Co młodych ludzi zachęca, by przyjechać do klasztoru kontemplacyjnego? – Przyjechałam tutaj, ponieważ chciałam posłuchać o tym, jakie plany ma Pan Bóg wobec mnie. Chciałam też doświadczyć momentu wyciszenia i wsłuchać się w ciszę, by usłyszeć Boga – mówi Magda, jedna z uczestniczek skupienia.
W programie dnia skupienia były: Msza św., konferencja, modlitwa brewiarzowa z siostrami, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie z siostrami w rozmównicy.
Dzień skupienia razem z zakonnicami poprowadził ks. Piotr Dernowski. – Ludzie są ciągle w drodze i stawiają sobie pytania, w którym kierunku iść. Rozeznawanie powołania to zaproszenie do pójścia z Panem Jezusem w drogę – mówi ks. Piotr.
Podczas konferencji została przedstawiona postać Abrahama w kontekście towarzyszenia słowu Bożemu, które nim kierowało. – Szukaliśmy wspólnie odpowiedzi na pytania: “Czy powołanie, do którego wzywa Pan Bóg, jest do szczególnego wydarzenia? Czy jest czasowe, czy na całe życie? Czy człowiek może wycofać się i powiedzieć: »To nie dla mnie«?” – dodaje kapłan.
Ważny dla uczestników był kontakt z siostrami żyjącymi za klauzurą. – Mamy doświadczanie, że nasz styl życia jest wielu osobom nieznany i stąd chcemy pokazać, że jest to jedna z propozycji drogi – mów s. Miriam. – Spotkanie z siostrami dało mi możliwość zaczerpnięcia z ich entuzjazmu przebywania z Bogiem. Odczułam, że przelewają miłość i błogosławieństwo, które jest w nich, na tych, których Opatrzność przyprowadza. Chciałoby się, aby spotkanie z tymi kobietami zakochanymi w Chrystusie trwało jak najdłużej, przynajmniej w sercu – mówi Angelika.

Zdjęcia: https://olsztyn.gosc.pl/gal/spis/5148389.Dzien-skupienia-o-rozeznaniu-u-karmelitanek-w-Sprecowie

za: Gość Niedzielny

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW