22 marca 2020

Nasza obecność w czasie epidemii

Nasza obecność w czasie epidemii

Pierwsza naszą misją jest modlitwa.  Wierzymy mocno, że nasze powołanie w tym momencie jeszcze bardziej się weryfikuje. Stajemy pod krzyżem z Maryją, wierząc, że na tym krzyżu, na którym Jezus umarł, zwyciężyło Życie. Dzisiaj ten krzyż jest udziałem całego świata, który przeżywa czas epidemii. Jesteśmy blisko!

Oprócz modlitwy możemy dzisiaj pomóc pracą naszych rąk, szyjąc maseczki. O pomoc poprosiła nas jedna z lekarek pracujących w szpitalu w Dobrym Mieście. Siostry chętnie zgodziły się i w szycie masek zaangażowała się cała wspólnota.  Odłożyłyśmy wszystkie inne prace i pierwszego dnia  uszyłyśmy 230 sztuk.

Po umieszczeniu tej wiadomości w mediach rozdzwoniły się telefony. Wiemy, że zapotrzebowanie jest duże, ale mamy ograniczone możliwości. Skupiłyśmy się głównie na tym, aby zaopatrzyć nasz region.

Jeszcze raz zapewniamy Was o naszej bliskości i pamięci w modlitwie!

 

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW