29 września 2022

XXVII niedziela okresu zwykłego rok C


Ewangelia: Łk 17, 5-10 Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy…

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

Według dzisiejszej wiedzy botanicznej nasionko gorczycy nie jest tym najmniejszym, ale według ówczesnej wiedzy być może tak właśnie było. Owszem może Jezus, który swą Boską naturą ogarniał wszelką wiedzę, mógłby powołać się na np. na orchidee, ale nie zrobił tego, wolał dostosować się do swoich słuchaczy, dla których gorczyca była znajomą rośliną.

Jezusowi nie chodziło więc o ścisłości botaniczne, ale o ukazanie prawa wzrostu i rozwoju.  Ale jest to piękne iż na kanwie przyrodniczej Jezus objaśnia prawa rządzące Królestwem Niebieskim.

Na chrzcie świętym zostajemy wszczepieni w społeczność Kościoła, która kieruje się wiarą. Jeśli środowisko wokół nas pielęgnuje to ziarnko wiary, może ona wzrastać. Może mieć realny wpływ na nasze postępowanie i na to co nas spotyka. Czyż nie możemy czasem powiedzieć, iż w naszym życiu, czy w życiu kogoś z naszych bliskich wydarzył się cud na miarę przeniesienia góry, o której mówi Jezus ?

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW