13 sierpnia 2023

XIX niedziela zwykła rok A


EWANGELIA Mt 14, 22-33

Nasze życie karmelitańskie wielokrotnie przenosi nas w przestrzeń samotności; w to doświadczenie Jezusa, ponieważ “gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa”. Jezus w dzisiejszej Ewangelii jest sam, sam jeden na “górze modlitwy”. Ale nie jest sam po to, aby zajmować się swoimi problemami. Jezus w swojej samotności widzi uczniów, którzy samotnie zmagają się z burzą; widzi świat, który jest rozdarty i zagubiony. Modlitwa jest spotkaniem dwóch samotności. Ile razy oczekujemy, że Jezus wkroczy i uciszy burze…

Świat nie zmieni się przez to, że zdobędziemy większe umiejętności wiosłowania. To uczniowie potrafili doskonale, ale burza milknie, gdy wkracza Jezus. Moje serce ogarnia pokój, gdy On jest obecny. Zewnętrzne zagrożenia nie mają większego wpływu na nas, gdy On Książe Pokoju jest w nas.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW