05 sierpnia 2023

Niedziela Przemieniania Pańskiego rok A


EWANGELIA Mt 17, 1-9

Jezus bierze ze sobą na Górę Przemienienia Piotra, Jakuba i Jana- Wspólnotę, ale Ewangelista dodaje, że zaprowadził ich na górę “osobno”, ponieważ każdy z Bogiem spotyka się sam i jest to niepowtarzalna, jedyna wieź miłości i adoracji. Do tego zresztą prowadzi nas dzisiejsza perykopa: poprzez okrzyki Piotra, który próbuję jakoś ogarnąć Tajemnicę, uczniowie dochodzą do jasnego widzenia “tylko samego Jezusa”. Przemienieniu Jezusa towarzyszy przemiana uczniów: nie widzą nic innego, tylko samego Jezusa.

Panie, zabierz nas ze sobą na Górę Przemienienia. Niech i w nas dokona się ten cud, aby niczego nie widzieć wokół siebie, tylko Jezusa; wszędzie: tylko Jezusa. Byśmy mogli zawołać razem z Psalmistą: “Ponad całą ziemią Tyś bowiem wywyższony i nieskończenie wyższy od wszystkich bogów” (Ps 97).

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW