04 lutego 2023

Dzień Życia Konsekrowanego

Dzień Życia Konsekrowanego

„Ofiarowanie w całości swojego życia na służbę Bogu i ludziom to pragnienie, które leży u podstaw podjęcia drogi osoby konsekrowanej”. (Ks. abp Józef Górzyński)

W tym roku Kościół po raz XXVI obchodził Światowy dzień  modlitwy w intencji osób żyjących radami ewangelicznymi: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.  W archidiecezji warmińskiej obecnie pracuje: 180 sióstr zakonnych, 95 ojców zakonnych, 3 braci zakonnych, 12 dziewic konsekrowanych. Zamieszkują oni w 30 żeńskich i 27 męskich domach zakonnych.

W naszej wspólnocie  karmelitańskiej świętowanie rozpoczęłyśmy  od porannej Eucharystii celebrowanej przez ks. dr Dariusza Sonaka  – wikariusza biskupiego ds. życia konsekrowanego , podczas której odnawiałyśmy naszą Profesję Zakonną. Ksiądz Dariusz wystosował do nas homilię, ukazującą scenę ofiarowania Jezusa w świątyni jako kluczową dla tych, którzy na co dzień żyją ofiarowując swoje całe życie Bogu, a także udzielił nam przewidzianego  na ten dzień  umacniającego na drodze zakonnej- błogosławieństwa.

Jesteśmy wdzięczne wszystkim, którzy tego dnia składali nam życzenia i zapewniali o swojej pamięci w modlitwie,  w pierwszej kolejności naszemu księdzu Arcybiskupowi Józefowi Górzyńskiemu. Dziękujemy  za wystosowany do nas list, życzenia i pyszny tort.  Nasze podziękowanie płynie także do parafii, w których zbierana była kwesta na potrzeby naszego Karmelu i wszystkich wiernych, którzy wsparli nas swoją ofiarą. Niech dobro nam wyświadczone powróci do wszystkich ofiarodawców jako przeobfitość Bożej łaski.

Z wdzięcznością i pamięcią w codziennej modlitwie- siostry karmelitanki bose

Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW