01 lutego 2019

Dzień Życia Konsekrowanego

Dzień Życia Konsekrowanego

Fundamentem każdej prawdziwej opcji życia konsekrowanego są słowa:

“Chodź w mojej obecności i bądź nieskazitelny”

Papież Franciszek “Siła powołania”

Teraz , pośród szalonego świata, gdzie to szaleństwo zostało doprowadzone do granic okrucieństwa wciąż słychać w sercach ludzkich to samo, potężne wołanie CHCĘ WIDZIEĆ BOGA; chcę doświadczyć Jego miłości i bliskości, Jego czułej obecności. Szukam, walczę, bo pozbawiona tego doświadczenia umieram, zatracam się, popadam – tak samo jak i szamoczący się świat, w szaleństwo.

Św. Teresa przekazała czytelnikom swoją wizję duszy jako Twierdzy, zamku warownego o wielu komnatach, w którego centrum mieszka Bóg żywy. To nie jest jakiś tak sobie miły pałac – to Twierdza, o którą trzeba walczyć z wrogiem duszy – z szatanem, z własnym grzechem, namiętnością, zniechęceniem, obojętnością, pychą … Święta zachęca, zaprasza by tę walkę podejmować – wciąż od nowa, aby móc w pokoju serca przemieszkiwać w tej Twierdzy i podążać coraz głębiej ku spotkaniu Chrystusem, z Bogiem Żywym. Św.Teresa sama musiała taką walkę stoczyć, przechodząc różne kryzysy, podejmując poszukiwanie prawdy o Bogu żywym. Ona znała cenę tej prawdy. Ona tę prawdę odnalazła i otrzymała łaskę nauczania tej prawdy – stąd jej tytuł Doktora Kościoła. Nie zostawiła nas bezradnymi wobec trudów tej walki- zostawiła klucz do Bramy prowadzącej do Twierdzy : tym kluczem jest MODLITWA. Modlitwa jako przyjacielska rozmowa, czuła rozmowa z Bogiem, z Tym, o którym w wierze wiem że mnie kocha do szaleństwa.

 

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW