01 kwietnia 2023

Apostolstwo Złotej Róży

Apostolstwo Złotej Róży

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego  25 marca  w  naszej  klasztornej kaplicy nastąpiła inauguracja nowej grupy w ramach tzw. Apostolstwa Złotej Róży. Zrzesza ono dzieci, które chcą modlić się za kapłanów na różańcu i w ich intencji ofiarować małe wyrzeczenia. Opiekę nad tym apostolstwem przyjęła pani Joanna Skóra.  Do grupy przynależą dzieci z Tuławek i Frączek. One właśnie  wraz panią Joanną i ze swoimi rodzinami uczestniczyły w uroczystej Eucharystii sprawowanej przez księdza Łukasza Bardyszewskiego. Na koniec  Mszy nastąpiło błogosławieństwo grupy i jej założycielki. Podczas tego aktu wszystkie dzieci  trzymały w rękach przepiękne żółto – pomarańczowe róże, które potem zostały umieszczone w stóp figury Matki Bożej.

Byłyśmy bardzo rozradowane uczestnictwem w tym pięknym obrzędzie. Na długo w naszych sercach pozostanie widok  rozmodlonych dzieci. Niech Bóg strzeże tego pięknego dzieła i wynagrodzi łaskami wszystkim zaangażowanym w to dzieło.

Wszystko odbyło się w Jubileuszowym Roku Małej Teresy, która przecież ofiarowała swoje karmelitańskie powołanie za kapłanów,  tak więc możemy naszą uroczystość uważać za Jej uroczy uśmiech do naszej wspólnoty.

 

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW