20 sierpnia 2018

Dzień Duchowości

Dzień Duchowości

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ DUCHOWOŚCI – 29.09.2018

Teresa od Dzieciątka Jezus- nowoczesna święta?

Kochani, z radością pragniemy po raz kolejny zaprosić Was na Dzień Duchowości, który odbędzie się w naszym Karmelu. Po 25 latach naszej obecności w Kościele Warmińskim, doceniamy coraz bardziej taką formę spotkania z Wami. Niektórzy mówią nam, że ta tradycja- dni duchowości w naszym Karmelu- stała się już pewnego rodzaju SZKOŁĄ DUCHOWOŚCI. Jest w tym określeniu niewątpliwie dużo prawdy. Chcemy bowiem poprzez zaproszenie Was i zorganizowanie takich dni podzielić się z Wami duchowością, którą żyjemy i która jest nam bliska. Jest to duchowość karmelitańska, na której wyrosły całe rzesze świętych, zarówno zakonników, jak i osób świeckich. Zapraszając Was do tej specyficznej SZKOŁY, chcemy jednocześnie zaproponować świętość dla Was. Jest ona możliwa!!! Tym razem przekona Was o tym “nowoczesna” święta -Teresa od Dzieciątka Jezus. Przyjedźcie! Posłuchajcie konferencji karmelity bosego, o. Kamila Strójwąsa, pomódlcie się razem z nami i stańcie na Górze Karmel, by zachwycić się Bogiem Żywym.

PROGRAM DNIA

10.00 – Eucharystia (20min. wcześniej próba śpiewu)

11.00 – konferencja o. Kamila

12.00 – “siostrzany” poczęstunek – dla ducha i dla ciała

13.00 – grupy dzielenia prowadzone przez Alumnów WSD

14.00 – modlitewne czuwanie w intencji powołań prowadzone przez Alumnów WSD w Olsztynie

15.00 – poświęcenie płatków róż z możliwości zabrania ich ze sobą, jako znaku szczególnej opieki i wstawiennictwa św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW