11 kwietnia 2020

WIELKANOC 2020

WIELKANOC 2020

„Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł:
Pokój wam (…)
Uradowali się zatem uczniowie,
ujrzawszy Pana”  J 20,19-20

Kochani Przyjaciele naszego Karmelu!

Jezus staje pośrodku naszego cierpienia, wchodzi w sam środek naszej bolesnej rzeczywistości z przesłaniem pokoju. Pokój ten jest trwały, niezależny od zamętu tego świata. Okoliczności walki z pandemią koronawirusa wprowadziły nas wszystkich w szczególny czas. Nie wiemy, jak długo to potrwa i jaki będzie zasięg tej choroby w naszym otoczeniu. Wobec tego chcemy przekazać zapewnienie: Jesteśmy blisko! Zanosimy nasze ręce w błaganiu o ustanie tej plagi! Mocno uchwyciłyśmy się Krzyża, bo mamy świadomość, że każde ludzkie cierpienie, również to związane z pandemią koronawirusa może być wytłumaczalne tylko i wyłącznie w cieniu Krzyża. W tym jedynym i niepowtarzalnym doświadczeniu śmierci, która została zwyciężona przez Życie. Jaka to siła!

“Istnieje tylko jeden mocny, stały punkt na tej ziemi, zapewniający człowiekowi równowagę i stabilność: jest to Krzyż  Chrystusa”. (kard. Sarah)

Dzielimy się tym naszym skarbem, odkrywanym poprzez codzienną modlitwę i ofiarę. Wierzymy, że w ten sposób możemy być obecne we wszystkich “pustych” Kościołach. Jezus jest przecież obecny w Najświętszym Sakramencie, a my chcemy być blisko Jezusa.

Dziękujemy za wszelkie dobro, za troskę o nas i za modlitwę. 

z pamięcią w modlitwie

s. Miriam od Jezusa wraz z Siostrami

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW