29 września 2022

XXV niedziela okresu zwykłego rok C


Ewangelia: Łk 16, 1-13   Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną.

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

Słowo Boże XXV niedzieli zwyklej roku C opisuje nam przypowieść Jezusa o sprytnym zarządcy, który zwolniony przez swego pana wkrada się w łaski jego dłużników darując im część długu. Czy Jezus pochwala nieuczciwość owego zarządcy? Nie.

Może czasem chcielibyśmy, żeby Bóg uczynił za nas wszystko. Może wolelibyśmy nie podejmować swoich własnych decyzji, ale zdać się na ślepo  na nie dość dobrze rozumianą Wolę Bożą.  Chrześcijanin nie może sobie pozwolić na nawet niewielki odcień kwietyzmu.  I tu właśnie możemy wziąć czasem przykład z determinacji i dążenia co celu różnych osób, nie zawsze świętych, jak chociażby nasz nieuczciwy zarządca. Obyśmy ku dobremu wykorzystali wszystkie dary natury i łaski, którymi zostaliśmy obdarzeni.

Święty Ignacy z Loyoli mawiał: „Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; dokładaj jednak wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła”.

Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW