31 grudnia 2022

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki rok A


Ewangelia: Łk 2,16-21 A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

Bohaterami Ewangelii z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi są: Maryja, Józef, Niemowlę i pasterze.      Gdy któregoś razu oglądałyśmy film Maryja z Nazaretu zwróciłam uwagę na pewną scenę. Oto widzimy Maryję z Józefem w grocie pochylających się nad Boskim Dziecięciem. Wokół panuje cisza i spokój, żarzy się ognisko, odbijając płomienie na ścianach groty. A oto nagle wchodzi grupa pasterzy, pytając o Dzieciątko. Szukali Je, gdyż  ukazał się im anioł. Myśleli, iż wysłannik z nieba zstąpił aby ich ukarać, bo przecież  delikatnie mówiąc pasterze nie są niewiniątkami. Po tym wstępnym dialogu następuje niesamowita scena. Maryja przekazuje Dzieciątko do rąk pasterzy i wędruje ono od jednego do drugiego ku ich wielkiej radości.

Często w naszej mentalności pokutuje, iż Bóg chce nas ukarać, ale cała tajemnica Wcielenia mówi nam iż tak nie jest. Jezus nie przyszedł rozprawić się z nami swoją potężną prawicą, ale oddać się w nasze ręce, ludzi, którzy przecież nie jesteśmy niewiniątkami.  Chce aby nasze ręce porzuciły oręż zbrojny i przyjęły Księcia Pokoju.

Dlatego też Światowy Dzień pokoju obchodzony jest w oprawie tajemnicy przyjścia na ziemię bezbronnego, uzbrojonego tylko w miłość Syna Bożego. Za to mu cześć i chwała.

Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW