01 marca 2022

Środa Popielcowa 2022r.- Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie

Środa Popielcowa 2022r.- Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie

Drodzy Przyjaciele naszego Karmelu!

„Nie ustawajmy w modlitwie” – to wezwanie w obliczu wojny na Ukrainie skierował do wszystkich chrześcijan, a zwłaszcza do osób konsekrowanych papież Franciszek. Jako córki Kościoła wsłuchane w głos Ojca Świętego pragniemy odpowiedzieć na ten tak naglący apel. Nasze serca są przepełnione bólem w obliczu cierpienia narodu ukraińskiego, ale też nadzieją, że modlitwa i post są niezwyciężoną bronią w walce o  upragniony pokój i zaprzestanie działań wojennych. Przez ostanie kilka dni trwamy na modlitwie błagalnej przed Najświętszym Sakramentem.   Codziennie błagamy  w Suplikacjach…
„od powietrza ,głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie” . Każda siostra podejmuje też post i ofiarę życia codziennego w intencji naszych potrzebujących braci  i sióstr. Czujemy się blisko z wszystkimi, którzy pomagają uciekinierom. Same także materialnie wspieramy Polski Caritas. Jesteśmy dumne z naszych rodaków, którzy pokazują światu jak można zjednoczyć wszystkie siły by pomagać tym, którzy rozstali się z rodzinami  i stracili  dosłownie wszystko co posiadali. Wierzymy, że dobro zwycięży, że zatrzyma spiralę zła i pomoże opamiętać się oprawcom. Boże błogosław naród ukraiński i polski oraz udręczone narody Rosji i Białorusi – przyjdź nam z pomocą i  udziel nam swojego pokoju. Amen.

Złączone w modlitwie – Wasze siostry karmelitanki bose

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW