27 stycznia 2023

IV niedziela okresu zwykłego rok A


Ewangelia: Mt 5, 1-12a Osiem błogosławieństw.

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

Odnośnie Ewangelii z IV niedzieli zwykłej  cyklu A, skierujmy nasze pytanie do eksperta – papieża Benedykta XVI.

-Ojcze Benedykcie, czym są Błogosławieństwa?

Przede wszystkim wpisują się one w długą tradycję orędzia starotestamentalnego, którą możemy znaleźć np. w psalmie 1: „Błogosławiony człowiek, który ufa Panu”. Poszczególne człony Błogosławieństw rodzą się ze spojrzenia Jezusa na uczniów, stanowią jakby opis ich tożsamości

– Po ludzku patrząc, nie mają one nic wspólnego z tym o czym marzy człowiek.

-Błogosławieństwa są paradoksem, kryteria tego świata zostają obalone, gdy tylko spojrzymy na rzeczy we właściwym świetle. Błogosławieństwa są obietnicami, z których wyłania się nowy obraz świata i człowieka. Sukces nie jest imieniem Boga.

 ( na podstawie książki Benedykta XVI Jezus z Nazaretu)

Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW