Komentarze do Ewangelii

Strzec słowa Jezusa, oto jedyny warunek naszego szczęścia, dowód na to, że Go kochamy.

02 grudnia 2022

II niedziela Adwentu rok A

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

Podczas adwentowych rorat śpiewamy „Niebiosa rosę spuście nam z góry”. Jest to jak najbardziej adekwatna prośba, jeśli pomyślimy o naszej kondycji duchowej. W ostateczności ową rosą będzie Mesjasz Pan, który zstąpi z nieba i jak deszcz użyźni ziemię i nawilży spragnioną glebę naszych dusz.

Adwent może być dla nas czasem przyjrzenia się, czy w strategicznych obszarach naszego życia przypadkiem nie rozpoczął się lub na dobre rozwija się proces pustynnienia. Jan Chrzciciel jedna z czołowych postaci obecnego czasu liturgicznego na głoszenie potrzeby nawrócenia wybrał właśnie pustynię judzką poprzecinaną płynącą z wolna, niepozorną rzeką Jordan. Oddziaływanie proroka było tak wielkie, iż jak pisze Ewangelista ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem.

 Pustynia stała […]

Więcej

26 listopada 2022

I niedziela Adwentu rok A

Ewangelia: Mt 24, 37-44  Czuwajcie! Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

Uroczystym biciem dzwonów przed I nieszporami z I niedzieli Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Jego hasło to: Posłani w pokoju. Zapaliliśmy też pierwszą ze świec na wieńcu adwentowym. Adwent pełni podwójną rolę, przygotowuje nas na świętowanie tajemnicy Wcielenia Księcia Pokoju oraz przybliża nam perspektywę ostatecznego przyjścia Chrystusa na ziemię.

Nam współczesnym ludziom trudno jest na coś oczekiwać. Kultura natychmiastowości unika cierpliwego oczekiwania. Jezus zaś w perykopie przypisanej na I niedzielę Adwentu ukazuje na przykład Noego, który wytrwale budował swoją arkę, narażając się na kpiny i uśmiech swoich rodaków. Poprzez adwent Kościół zapewnia nam potrzebny czas by móc nieco wyhamować w ostrym biegu życia i zwrócić uwagę na to co jest najistotniejsze. […]

Więcej

18 listopada 2022

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Ewangelia: Łk 23, 35-43 Wyszydzenia Króla Wszechświata na krzyżu.

                                                                        

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego corocznie obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Człowiek osądziwszy Pana nieba i ziemi skazał go na śmierć krzyżową. Ewangelia tego dnia przedstawia więc nam Ukrzyżowanego Jezusa, nad którym widnieje napis: To jest Król żydowski.

Obok Jezusa ukrzyżowano dwóch przestępców, z których jeden urąga i złorzeczy Jezusowi, a drugi mając przed sobą ten sam widok zakrwawionego Świętego oblicza, nawraca się. W tym przedziwnym nawróceniu jest coś niesamowitego. Gdzieś kiedyś czytałam (niestety nie pamiętam już autora), iż nasz Dobry Łotr uwierzył w Chrystusa, kiedy naprawdę nic nie wskazywało, iż jest Synem Bożym i Królem Wszechświata.

Benedykt XVI w drugim tomie książki “Jezus z […]

Więcej
Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW