Komentarze do Ewangelii

Strzec słowa Jezusa, oto jedyny warunek naszego szczęścia, dowód na to, że Go kochamy.

25 marca 2023

V niedziela Wielkiego Postu rok A

Ewangelia: J11,1-45 Wskrzeszanie Łazarza

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

We fragmencie Ewangelii na V niedzielę Wielkiego Postu w roku A, widzimy scenę wskrzeszenia Łazarza. Chrystus nad grobem swego przyjaciela zapłakał. To tak jakby jego łzy padły na grób każdego człowieka. Wierzymy, że On kiedyś stanie nad naszym grobem i wzbudzi nas do życia. Posłuchajmy pięknej modlitwy św. Ambrożego:

         Obyś więc do tego mego grobu Panie zechciał łaskawie przystąpić, obyś mnie Twoimi łzami, ponieważ w swych ociężałych oczach nie mam tylu łez, abym mógł obmyć swe winy. Jeśli nade mną zapłaczesz będę uratowany. Jeśli zasłużę na Twoje łzy, to usunę zaduch wszystkich moich występków, jeśli będę godny abyś nade mną zapłakał, to wezwiesz mnie z grobu tego ciała i powiesz: wyjdź […]

Więcej

18 marca 2023

IV niedziela Wielkiego Postu rok A

Ewangelia: J 9,1-41 Uzdrowienie niewidomego od urodzenia

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

Pewnego razu Chrystus wraz z uczniami spotkał w Jerozolimie niewidomego od urodzenia. Uczniowie mieli w związku z tą sytuację wiele pytań ukazujących mentalność żydowską swoich czasów. Jeśli człowiek ów jest niewidomy, to zapewne z powodu grzechu jego lub rodziców. Jezus nie potwierdza ich toku rozumowania, ukazując inną odpowiedź – aby się na nim objawiły sprawy Boże.

Nasz życie obfituje w sytuacje, których nie rozumiemy, które są dla nas krzyżem. Tylu ludzi przecież umiera nie doznawszy uzdrowienia, mimo wytrwałej modlitwy. Ale odpowiedź Jezusa jest aktualna. Być może owe sprawy Boże zadziały się, ale my nie potrafimy tego zobaczyć. Być może zadzieją się one dopiero po tej drugiej stronie. Ale […]

Więcej

11 marca 2023

III niedziela Wielkiego Postu rok A

Ewangelia: J 4,5-42 Spotkanie z Samarytanką

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

Trzecia niedziela Wielkiego Postu zastawia dla nas suty stół Słowa Bożego. Można by powiedzieć, że długość fragmentu z Ewangelii św. Jana obrazuje to jak wiele wydarzyło się przy studni w Sychar. Wybierzmy odniesienie jakie związane jest z patriarchą Jakubem, który według kobiety samarytańskiej jest dawcą tejże studni.

Jakub za młodu poszukując żony zawędrował na tereny, które były własnością jego wuja Labana, wielkiego posiadacza stad owiec. Pewnego razu zauważył studnię i zbliżającą się do niej  pasterkę Rachelę, pragnącą napoić swoje stada. Jednak z powodu kamienia zamykającego otwór do studni nie mogła tego uczynić. To właśnie jest sytuacja naszej Samarytanki. W jej życiu istnieje kamień, uniemożliwiający jej picie ze źródła wody żywej. […]

Więcej
Jeśli pragniesz pozostac z nami w kontakcie zapisz się
do naszego newslettera

e karmelsprecowo@wp.pl

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity; 2. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych; 3. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego; 4. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych uniemożliwi przesyłanie Pani/Panu wiadomości marketingowych.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW