01 kwietnia 2023

VI niedziela Wielkiego Postu rok A


Ewangelia: Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa według świętego Matusza 26,14 – 27,66

Drodzy Miłośnicy Słowa Bożego!

Tematem naszych rozważań na niedzielę Męki naszego Pana, będzie cytat:  „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”. Posłuchamy krótkiej refleksji papieża Benedykta XVI:

„ [Powyższe słowa] pochodzą  z obrzędów Święta Namiotów, kiedy to wierni obchodzą ołtarz dokoła, nosząc w rękach gałązki palmy, mirtu i wierzby. Teraz lud z palmami w ręku wznosi ten sam okrzyk na widok Jezusa, dostrzegając w Nim Tego, który przychodzi w imię Pańskie. To wyrażenie stało się już od dawna określeniem Mesjasza. W Jezusie ludzie rozpoznają Tego, który naprawdę przychodzi w imię Pana i przynosi obecność Boga. Ten okrzyk nadziei Izraela, ta aklamacja Jezusa podczas wjazdu do Jerozolimy słusznie stała się w Kościele, aklamacją Tego, który przyjąwszy ciało i krew, przyniósł na ziemię chwałę Bożą. Pozdrawiamy Tego, który przyszedł, ale wciąż jest też Tym, który ma przyjść.

Możemy więc powiedzieć, że Hosanna rozbrzmiewające podczas Eucharystii ma skupić nasza uwagę, gdyż oto za chwilę nastąpi sakramentalne przyjście Chrystusa, w Jego Ciele i Przenajświętszej Krwi.

Chwała Ci Panie, że nie nużysz się w przychodzeniu do nas, niech Twoja łaska przygotuje nas na obchody Triduum Paschalnego.

Pomoc

Nasza Wspólnota utrzymuje się z pracy rąk własnych, ale nie jest samowystarczalna. Życie w ukryciu klauzury, poświęcone przede wszystkim modlitwie, nie byłoby możliwe bez życzliwości i pomocy ludzi dobrej woli. Dlatego dziękujemy Wam za każde wsparcie.


Dane naszego konta bankowego

Dane odbiorcy: Klasztor Siostr Karmelitanek Bosych, Spręcowo 53a, 11-001 Dywity

Dane banku: Bank Polska Kasa Opieki S.A.O/Olsztyn, ul. 1 Maja 10, 10-117 Olsztyn


Numer konta

PL 25 1240 1590 1111 0000 1451 7596

SWIFT Banku: PKOPPLPW