Nasze ikony

Zapraszamy do naszej pracowni ikon

Informacja dotycząca oryginalnych ikon z naszej pracowni

 Ikony w naszej Pracowni pisane są na deskach lipowych, sezonowanych, wykonywanych przez stolarzy – sprawdzonych  rzemieślników z okręgu przemyskiego. Deski są przeklejane płótnem lnianym  za pomocą kleju króliczego i gruntowane kilkunastokrotnie gruntem klejowo -kredowym. Następnie powierzchnia gruntu jest kilkakrotnie ręcznie  szlifowana.

Warstwa  malarska  jest z pigmentów naturalnych /sypkich/,  sporządzanych przez siostrę wykonującą ikonę na bazie zaprawy jajecznej. Potem, po kilku tygodniach, powierzchnia ikony zabezpieczona specjalnym do tego celu preparatem żywiczno-olejowym lub werniksem.

Złocenia wykonywane są najczęściej ze złota płatkowego  24 karatowego. Jeśli przemawiają za tym względy techniczny używamy specjalnych płatków szlagmetalu, głównie do złocenia ram.

Wymiary desek jakimi najczęściej dysponujemy to : /  cena ikony wynosi średnio 1 zł za 1 cm2/. Przykładowo:  15/20 cm   – cena ikony od 300 zł i więcej  ;  22/30 cm – cena od  660 zł i więcej    ;  25/30 cm http://karmelsprecowo.pl/wp-admin/post.php?post=429&action=edit- cena od 750 zł  i więcej ;   30/40 cm – cena  od 1.200 zł i więcej ;  40/50 cm – cena od  2.000 zł i więcej. Cena uzgadniana jest przy dokonywaniu zamówienia.

Możemy dla ikon o standartowych wymiarach  : 25/30 cm, 22/30 cm i 30/40 cm  zaproponować futerał który kosztuje  80 zł lub 100 zł / w zależności od rozmiaru/. Ikona  zamawiana  na prezent jest wtedy podana w pięknym opakowaniu.

Czas  na napisanie ikony wynosi od 6 miesięcy do 1,5 roku w zależności od ilości zamówień

 

 

 

Galeria Ikon

Seria A

Zamówienia ikon z tej serii  A : ikonysprecowo@wp.pl

Telefon na furtę klasztorną : 89 512 07 19

Seria B

Zamówienia ikon z tej serii B: teresaocd@wp.pl

Telefon na furtę klasztorną : 89 512 07 19

Ikony przedstawione na stronie są prezentacją naszej pracy. Nie wyczerpują jej w całości.

Seria C

Kopie na desce olchowej, ręcznie złocone

Oryginalna ikona pociąga za sobą duży wydatek i wymaga długiego oczekiwania. Dlatego postanowiłyśmy przygotować  kopie wybranych ikon.

Ikony te wykonane są unikatową technologią nanoszenia obrazu na drewno, pozwalającą wiernie odtworzyć oryginał. Deska  na której są wykonane to olcha, elegancko wyszlifowana i pomalowana. Złocenia na ikonie wykonane są ręcznie. Ikony te opatrzone są certyfikatem naszej Pracowni.

Zamówienia ikon z tej serii C: teresaocd@wp.pl

Telefon na furtę klasztorną : 89 512 07 19

    Seria D

Kopie drukowane bezpośrednio na płycie PDF, bardzo trwałe.

Są to bardzo trwałe, wydrukowane kopie  naszych ikon. Nie ma tu złoceń ręcznych,  tylko druk, więc ikony są w bardzo przystępnej cenie. Uzależnione jest to od wielkości ikony.

Zamówienia ikon z tej serii  D :ikonysprecowo@wp.pl

Telefon na furtę klasztorną : 89 512 07 19

Nie wszystkie kopie ikon  są zawsze dostępne we wszystkich wymiarach.

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, na odpowiedni do danej serii adres,  by otrzymać informacje.