Jubileusz 25-lecia Profesji Zakonnej s. Almy od Boskiej Trójcy

W dniu 23 września nasza wspólnota składała dziękczynienie Bogu za dar 25 – lecia Pierwszej Profesji Zakonnej Siostry Almy Marii od Boskiej Trójcy. Siostra Alma Maria  pochodzi z Ostródy z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Po studiach biologicznych na UMK w Toruniu i kilkumiesięcznej pracy w ostródzkim Liceum Ogólnokształcącym wstąpiła do karmelu w Elblągu. W 1992 roku złożyła Pierwszą Profesję Zakonną, a w 1996 przyjechała na nową fundację klasztoru karmelitańskiego na Warmii. Siostra służy wspólnocie poprzez dar pięknego śpiewu i gry na organach oraz projektując haft komputerowy szat liturgicznych, chorągwi i sztandarów.

Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią pod przewodnictwem   ojca karmelity bosego Wojciecha Ciaka w koncelebrze z ośmioma innymi kapłanami. Licznie  przybyli zaproszeni goście: rodzice Siostry, którzy jednocześnie świętowali 53 rocznice swojego ślubu,  brat Krzysztof z rodziną oraz przyjaciele Siostry i dobroczyńcy klasztoru.

W Ostródzie została również odprawiona Msza Święta, o którą poprosiła Jubilatka, aby w ten sposób  podziękować wszystkim Znajomym i Dobroczyńcom klasztoru oraz swoim miejscowym Przyjaciołom , bo przecież TAM się wszystko zaczęło…

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.