ADWENTOWE REKOLEKCJE ON-LINE 2017 ZE ŚWIĘTYM JÓZEFEM W ADWENCIE

ADWENTOWE REKOLEKCJE ON-LINE 2017 ZE ŚWIĘTYM JÓZEFEM W ADWENCIE

Przeżyć Adwent ze świętym Józefem

Karmelici proponują w tym roku Rekolekcje on-line w towarzystwie świętego Józefa. Bowiem dzięki świętej Teresie z Awili (1515-1582) Józef zajmuje uprzywilejowaną pozycję w tradycji karmelitańskiej: pod jego patronat Teresa oddała większą część założonych przez siebie klasztorów i gorąco radziła współsiostrom, aby zwracały się do „chwalebnego świętego Józefa” jako do mistrza modlitwy. Święty Józef odegrał ważną rolę w historii zbawienia, mimo iż pozostawał w cieniu, niezauważony przez większość. Co można powiedzieć o kimś, którego ani jedno słowo nie zostało nam przekazane na kartach Świętych Ksiąg? Niezależnie od tego, Święty Józef może nas wiele nauczyć. Pomoże nam zanurzyć się w adwentową ciszę, byśmy mogli zrobić miejsce Słowu Boga, to jest Jego Synowi. Niech nasze Rekolekcje, ożywiane biblijnym przesłaniem tradycji karmelitańskiej, pomogą nam zatem w przyjęciu Jezusa, Słowa Bożego, któremu Józef i Maryja pomagali na tym świecie wzrastać.

Jak uczestniczyć w Rekolekcjach?

Jeżeli zapiszecie się na Rekolekcje na stronie: www.rekolekcje-online.karmel.at                     to 29 listopada otrzymacie za pośrednictwem poczty elektronicznej wiadomość z tekstem wprowadzającym. Następnie, w każdy piątek, będzie do was wysyłany tekst rozważań na kolejny tydzień Adwentu.

Jeżeli będziecie chcieli, to rozważania na każdy tydzień możecie również pobrać z naszej strony internetowej, w formacie Word lub PDF. Rozważanie tygodniowe składa się z medytacji nad niedzielną Ewangelią, ukierunkowanej na doświadczenie duchowe świętego Józefa, z 3 wskazówek do wypróbowania w codziennym życiu i z krótkiej modlitwy na każdy dzień tygodnia.

Rozważania będziecie mogli czytać także na naszym profilu facebookowym:

https://www.facebook.com/karmelicibosipl

Udział w Rekolekcjach jest bezpłatny!

Zapiszcie się tutaj: www.rekolekcje-online.karmel.at

i polećcie tę stronę waszym znajomym – wielkie dzięki!

Życzymy Wam błogosławionego czasu przygotowania do Bożego Narodzenia! Karmelici bosi Prowincji Warszawskiej we współpracy z Karmelitami bosymi z Austrii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.